*wchodzi w morskie fale*
*zamienia się w syrenę*
*znika w ławicy ryb*
**
Przedstawmy sytuację:
Ziemia i Słońce. Wyobraź sobie, że jesteś gdzieś na tym niebiesko-żółtym obszarze. To oczywiste, ale czasami zapominamy, że jesteśmy częścią wszechświata. Zamierzam opowiedzieć wam o czymś, co dla niektórych jest naturalne, ale tkwi w tym pewna magia, gdzieś pomiędzy prawdą, a fantazją.
Jesteśmy mieszkańcami stale podróżującej Ziemi. Nasza planeta okrąża Słońce od niepamiętnych czasów, zataczając się po swojej orbicie. Można by dodać, że jest czymś niesamowicie odpornym, ponieważ robi to od ponad czterech miliardów lat, a jeszcze nie zwymiotowała. Oczywiście jest to żart, no ale jeśli Ziemia byłaby kosmitą, prawdopodobnie nie posiadałaby żołądka.
Istoty mieszkające na jej powierzchni nie odczuwają ruchu obrotowego, ponieważ poruszają się z nią ruchem jednostajnym, a nasze zmysły są zbyt słabe, by zauważać tę zależność. Ponadto, jesteśmy oddaleni od Słońca o setki tysięcy kilometrów, a mało kto wie, że wciąż okrążamy je z prędkością ok. 100 km/h. Tego też nie odczuwamy. Widzimy jedynie zmiany na niebie, jakimi są między innymi dzień i noc, wędrówka Słońca po niebie (ruch obrotowy) i pory roku (ruch obiegowy).
Podsumowując- Ziemia obraca się wokół własnej osi i okrąża Słońce.
Pytanie- po co nam o tym mówisz, Detektywie?
BAM!
To chyba normalne, że planeta zmienia swoje położenie. Wędrówka ta zajmuje Ziemi 365 dni i w każdym kwartale jesteśmy w stanie dostrzec, że znajdujemy się w innym miejscu.
*tak, tak, Detektywie, mieliśmy geografię*
Wprowadźmy w to trochę magii.
Powiem Ci teraz coś, na co być może nigdy nie zwróciłeś uwagi- już kilkanaście razy byłeś po drugiej stronie Słońca! Przebyłeś wiele kilometrów i znajdowałeś się bliżej lub dalej od naszego lampogrzejnikomordercy. Czy to nie wspaniałe? Kiedy patrzę w niebo widzę moją przeszłość. To tak, jakbym przyglądała się miejscu, z którego właśnie wyszłam. O, CZEKAJCIE. WPADŁAM NA COŚ JESZCZE BARDZIEJ NIESAMOWITEGO:
POPATRZ SIĘ SZYBKO W JAKĄŚ STRONĘ.
JUŻ?
Wyobraź sobie, że ułamek chwili temu byłaś w tym miejscu.
Ziemia się obróciła.
Ty masz z nią punk wspólny, więc zrobiłaś to z nią.
ZATACZAMY SZLAKI.
Siedzę właśnie przed swoją przeszłością.
To jak jazda niewidzialnym, choć całkowicie widzialnym z innej perspektywy samochodem.
Pozostawię was z tą myślą na jakiś czas. Myślcie o tym i zdajcie sobie sprawę z tego, że to co właśnie powiedziałam jest prawdą. Magia tkwi w nawet najprostszych rzeczach, a nam dane jest ją dostrzegać. Nie musi być czymś dalekim, ani nieosiągalnym. Ona jest tu, przed Tobą.
Czy jest coś piękniejszego od świata?


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz